:::: MENU ::::

Meistras Sju Mintanas (Xu Mingtang): Džun Juan Čigongas – trijų energijos lygmenų praktika

  • 2015/05/13
  • 0
Straipsniai

Meistras Sju Mintanas (Xu Mingtang): Džun Juan Čigongas – trijų energijos lygmenų praktika

Kai mes atliekame kasdieninius darbus ar vykdome mokslinę veiklą, veikia priekinė mūsų smegenų dalis, atsakanti už įprastą mąstymo procesą. Tuo tarpu, kai mes praktikuojame čigongą arba kitas dvasines praktikas, priekinės smegenų dalies veikla lėtėja ir įsijungia galinė smegenų dalis.

Jeigu žmogus nepraktikuoja jokios sistemos, padedančios kaupti energiją, energija yra išnaudojama ir žmogus pradeda senti bei silpti. Tuo momentu, kai energijos nepakanka gyvybinėms organizmo funkcijoms palaikyti, ištinka mirtis.

Džun Juan Čigongo mokykloje energija yra skirstoma į tris tipus (tris lygmenis).

1. Pirmasis energijos lygmuo – bazinė gyvybinė energija. Šią energiją mes gauname iš savo tėvų gimimo momentu. Pirmojo lygmens energija, t.y. gyvybinė energija arba rūko energija, koncentruojasi apatiniame (pirmajame) dantianyje. Ji susikaupia motinos kiaušidėje ir tėvo spermatozoide pradėjimo momentu. Šią energiją mes galime matyti žmonių fiziniame kūne, gyvūnuose, paukščiuose ar medžiuose, o taip pat ir išorėje, gamtoje. Ji egzistuoja visur ir atrodo lyg rūkas.

Žmogaus kūne ši energija yra pradinė inkstų energija. Gyvenimo eigoje organizmas išeikvoja gyvybinę energiją ir įprastais būdais ji nepasipildo.

Jeigu žmogaus sveikata silpna, reiškia, kad gyvybinės energijos trūksta normalių gyvybinių organizmo funkcijų palaikymui ir būtina atrasti metodą padidinti jos kiekį. Praktikuojantis Džun Juan Čigongą savo gyvybinės energijos kiekį gali padidinti praktikų pagalba (didysis kosminis medis, energijos kaupimas iš aplinkos, kvėpavimas per odą, mityba per bambą). Nepraktikuojančiam žmogui gali padėti čigongo terapeutas.

2. Viduriniajame dantianyje kaupiasi šviesos energija (antrasis lygmuo), kurios dėka funkcionuoja visi žmogaus kūne esantys organai. Vidurinysis (antrasis) dantianis yra šviesos energijos rezervuaras, iš kurio šviesa sklinda po visą kūną.

Tarp antakių yra trečiasis energetinis centras. Tai – šen dantianis, atsakantis už dvasios energiją (trečiasis lygmuo).

Didindami energiją apatiniame dantianyje, mes galime greitai sustiprinti savo sveikatą. Antrojo dantianio energiją aprašyti sunku. Būtent ji yra matoma trečiąja akimi. Meditacijos metu mes galime matyti, kaip šviesa juda visu kūnu, bet vidinės šviesos energija skiriasi nuo įprastos išorinės šviesos. Trečiąja akimi mes galime matyti, kaip vidinė šviesa juda iš vienos kūno vietos į kitą. Tai panašu į žvaigždžių judėjimą tamsiame danguje. Meditacijos būsenoje, jeigu trečioji akis yra aktyvi, mes galime matyti ir tai, kaip šviesos energija patenka į mūsų kūną.

3. Transcendentinės energijos, arba trečiojo lygmens energijos, mes nematome, bet žinome, kad ši energija mumyse yra. Jos neįmanoma pamatyti nei akimis (kaip matome rūko energiją), nei trečiąja akimi, kurios pagalba mes matome šviesos energiją.

Tam, kad šią energiją galėtumėm naudoti kūno pasikeitimams, būtina pasiruošti. Transcendentinė energija egzistuoja visur, bet ji ne visada gali pakeisti žmogų. Jos poveikis priklauso nuo žmogaus sąmonės lygio. Jeigu sąmonė pasiruošusi priimti pasikeitimus – jie vyksta, o jei nepasiruošus – nevyksta niekas. Pasikeitimai paprastai vyksta gilioje kūno ir proto ramybės būsenoje, t.y. pauzėje. Tai – gilaus atsipalaidavimo ir tylos būsena, kai priekinės smegenų dalies veikla sustoja. Iš šalies gali atrodyti, kad žmogus prarado sąmonę. Vykstančių pasikeitimų praktikuojantysis nemato, bet jie matomi iš šalies ir atkreipia kitų žmonių dėmesį.

Transcendentinė energija keičia fizinio kūno struktūrą DNR lygmenyje, pradeda valytis sąmonė. Kai sąmonė išsivalo, iš šalies tai gali atrodyti keistai. Pavyzdžiui, toks žmogus nebegali gudrauti ar meluoti, pradeda aktyviai veikti jo trečioji akis ir jis pradeda matyti kitų žmonių likimus bei įvykių sąsajas.

Transendentinė energija užima svarbiausią vietą žmogaus organizme. Tai – gyvybės pradžia arba žmogaus būties šaltinis. Mamos įsčiose vaikas pradeda vystytis nuo galinės galvos dalies. Toliau jis vystosi pagal laikrodžio rodyklę, atsiranda stuburo smegenys, galvos smegenys, o tada visi kiti organai ir kūno dalys. Įprasto proceso metu energija patenka per galvą ir stuburo kanalu leidžiasi žemyn, o praktikuojant čigongą, energija stuburo kanalu kyla aukštyn ir visą laiką stimuliuoja transcendentinės energijos susikaupimo vietą. Praktikos metu atsidaro galvoje esantis kanalas ir atsiveria galimybė energiją gauti tiesiai iš Kosmoso. Ši energija labai naudinga žmogaus organizmui, taip, kaip vanduo augalams: reguliariai laistomi, jie greitai auga ir vystosi. Taip pat nuo šios energijos priklauso ir žmogaus gyvenimo trukmė.

PRAKTIKA

Praktikuodamas žmogus pradeda griauti senąją žemesnių energijų būseną ir pereina į aukštesnių energijų būseną. Senoji būsena gali būti sąlyginės sveikatos būsena (žmogus gali turėti mažesnių ir didesnių sveikatos problemų). Naujoji būsena – tai aukštesnio lygio energetinis balansas. Praktika yra būdas sugriauti senąją būseną ir sukurti naują. Praktika taip pat griauna automatinį organizmo funkcionavimo mechanizmą.

Praktikuojant ilgą laiką, sugriūna senasis balansas ir sukuriamas naujas – aukštesniame energetiniame lygyje. Jeigu žmogus sustabdo praktiką prieš sukurdamas naują energetinį balansą, po kurio laiko jis vėl grįžta į senąją būseną. Tam, kad nauja energetinė būsena taptų pastovi, reikia intensyviai praktikuoti.

Tokiu būdu, praktikuojant galima daug kartų sugriauti ir atkurti balansą kūne, kiekvieną kartą pereinant į vis aukštesnį lygį. Pavyzdžiui, iki praktikų buvo sutrikusi žmogaus kraujotakos sistema ir jam šaldavo galūnės. Praktikuojant jos rankos ir kojos pradeda šilti, darosi karštos ir žmogus gali vaikščioti be pirštinių net šaltuoju metų laiku. Tai reiškia, kad praktikuodamas čigongą, jis sukūrė naują energijos balansą savo kūne ir taip pagerino kraujotaką.

Pereiti iš aukštesnio energijos lygio į žemesnį – lengva, o atvirkščiai – sunku. Todėl pradžioje reikalingas energetinis postūmis, kurį duoda Mokytojas (Instruktorius). Ilgas praktikavimas sukuria mokiniams galimybę keisti savo fizinį kūną ir gydyti kitus.

/Šaltinis/

Comments are closed.

SUSISIEKITE SU MANIMI ! kielatomas@yahoo.com